RSMF12JT5K10 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
5.1 kOhms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film
RSMF12JT5K10
DigiKey Part Number
RSMF12JT5K10-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSMF12JT5K10
Description
RES 5.1K OHM 5% 1/2W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RSMF12JT5K10 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)