RSF12JT5K10 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
5.1 kOhms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Oxide Film
RSF12JT5K10
DigiKey Part Number
RSF12JT5K10-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSF12JT5K10
Description
RES 5.1K OHM 5% 1/2W AXIAL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RSF12JT5K10 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)