RNMF12FTD5K11 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
Vishay Dale
In Stock: 415
Direct
Vishay Dale
In Stock: 393
Upgrade
Upgrade
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
5.11 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
RNMF12FTD5K11
DigiKey Part Number
RNMF12FTD5K11-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNMF12FTD5K11
Description
RES 5.11K OHM 1% 1/2W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNMF12FTD5K11 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)