RNMF12FTD30K1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Dale
Direct
Vishay Dale
Upgrade
Upgrade
In Stock: 859
30.1 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
RNMF12FTD30K1
DigiKey Part Number
RNMF12FTD30K1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNMF12FTD30K1
Description
RES 30.1K OHM 1% 1/2W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNMF12FTD30K1 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)