RNF18FTD95R3 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Parametric Equivalent
95.3 Ohms ±1% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
RNF18FTD95R3
DigiKey Part Number
RNF18FTD95R3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF18FTD95R3
Description
RES 95.3 OHM 1% 1/8W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNF18FTD95R3 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)