RNF18FBD95R3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
95.3 Ohms ±1% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
RNF18FBD95R3
DigiKey Part Number
738-RNF18FBD95R3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF18FBD95R3
Description
RES 95.3 OHM 1% 1/8W AXIAL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RNF18FBD95R3 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)