RNF14BAE120R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 939
Datasheet
120 Ohms ±0.1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
RNF14BAE120R
DigiKey Part Number
RNF14BAE120R-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF14BAE120R
Description
RES 120 OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNF14BAE120R Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)