RAVF102DJT330R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 21.782
Datasheet
Direct
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
330 Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 2 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0404 (1010 Metric), Convex
RAVF102DJT330R
DigiKey Part Number
RAVF102DJT330R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RAVF102DJT330R
Description
RES ARRAY 2 RES 330 OHM 0404
Detailed Description
EDA/CAD Models
RAVF102DJT330R Models
Category
Power Per Element
62.5mW
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Resistance (Ohms)
330
Package / Case
0404 (1010 Metric), Convex
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Number of Resistors
2
Height - Seated (Max)
0.018" (0.45mm)