PRNF14FTD5K11 is available for purchase but is not normally stocked.
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 14.797
Upgrade
5.11 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial, Radial Bend Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
PRNF14FTD5K11
DigiKey Part Number
PRNF14FTD5K11-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PRNF14FTD5K11
Description
RES 5.11K OHM 1% 1/4W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
33 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
PRNF14FTD5K11 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)