PRNF14FTD26K1 is available for purchase but is not normally stocked.
Upgrade
Similar
Vishay Dale
Vishay Dale
26.1 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial, Radial Bend Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
PRNF14FTD26K1
DigiKey Part Number
PRNF14FTD26K1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PRNF14FTD26K1
Description
RES 26.1K OHM 1% 1/4W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
PRNF14FTD26K1 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)