RNF14BTD26K1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Vishay Dale
Vishay Dale
26.1 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
RNF14BTD26K1
DigiKey Part Number
RNF14BTD26K1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF14BTD26K1
Description
RES 26.1K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNF14BTD26K1 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)