HVCB1206KKL820K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay Dale
Similar
Panasonic Industry
Panasonic Industry
820 kOhms ±10% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) High Voltage, Moisture Resistant, Pulse Withstanding Thick Film
Stackpole Electronics Inc. HVC Series High-Voltage Precision Chip Resistors | Datasheet Preview
HVCB1206KKL820K
DigiKey Part Number
HVCB1206KKL820K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HVCB1206KKL820K
Description
RES 820K OHM 10% 1/3W 1206
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
HVCB1206KKL820K Models
Category
Features
High Voltage, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)