CSR2512FT47L0 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Similar
Bourns Inc.
Similar
Bourns Inc.
Vishay Dale
47 mOhms ±1% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Current Sense Thick Film
CSR2512FT47L0
DigiKey Part Number
CSR2512FT47L0-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSR2512FT47L0
Description
RES 0.047 OHM 1% 2W 2512
Detailed Description
EDA/CAD Models
CSR2512FT47L0 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)