CFM14JA4M70 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 4.332
Datasheet
Parametric Equivalent
4.7 MOhms ±5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Carbon Film
CFM14JA4M70
DigiKey Part Number
CFM14JA4M70-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFM14JA4M70
Description
RES 4.7M OHM 5% 1/4W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
CFM14JA4M70 Models
Temperature Coefficient
0/ -1500ppm/°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)