CF14JA4M70 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 4.332
Datasheet
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Similar
TE Connectivity Passive Product
4.7 MOhms ±5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
CF14JA4M70
DigiKey Part Number
CF14JA4M70-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CF14JA4M70
Description
RES 4.7M OHM 5% 1/4W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
CF14JA4M70 Models
Temperature Coefficient
0/ -1500ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)