CF1JB15K0 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
15 kOhms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
CF1JB15K0
DigiKey Part Number
738-CF1JB15K0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CF1JB15K0
Description
RES 15K OHM 5% 1W AXIAL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CF1JB15K0 Models
Temperature Coefficient
0/ -500ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)