CF18JA7M50 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
New at DigiKey
7.5 MOhms ±5% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
CF18JA7M50
DigiKey Part Number
738-CF18JA7M50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CF18JA7M50
Description
RES, CF, 1/8W, 7.5 MOHM, 5%
Detailed Description
EDA/CAD Models
CF18JA7M50 Models
Temperature Coefficient
0/ -1500ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)