CF14GT30K0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
30 kOhms ±2% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
CF14GT30K0
DigiKey Part Number
CF14GT30K0-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CF14GT30K0
Description
RES 30K OHM 2% 1/4W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CF14GT30K0 Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
0/ -500ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)