CF14GB30K0 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
30 kOhms ±2% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
CF14GB30K0
DigiKey Part Number
738-CF14GB30K0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CF14GB30K0
Description
RES 30K OHM 2% 1/4W AXIAL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CF14GB30K0 Models
Temperature Coefficient
0/ -500ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)