511SCB19M2000BAG is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Skyworks Solutions Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Skyworks Solutions Inc.
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
19.2 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
511SCB19M2000BAG
DigiKey Part Number
863-511SCB19M2000BAG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
511SCB19M2000BAG
Description
XTAL OSC XO 19.2000MHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
26mA
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.052" (1.33mm)
Output
CMOS
Current - Supply (Disable) (Max)
18mA