SIT9367AI-2C3-25E300.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT9367AI-2C3-25E300.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT9367AI-2C3-25E300.000000
Description
MEMS OSC XO300MHZ SMD
Customer Reference
Detailed Description
300 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead Exposed Pad
Category
Voltage - Supply
2.5V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
85mA
Package / Case
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Type
Supplier Device Package
6-PQFV (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Output
LVDS
Current - Supply (Disable) (Max)
63mA