SIT9366AI-2B3-33N125.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT9366AI-2B3-33N125.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT9366AI-2B3-33N125.000000
Description
MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVDS
Customer Reference
Detailed Description
125 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V 6-SMD, No Lead
Category
Frequency Stability
±50ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
79mA
Package / Case
6-SMD, No Lead
Base Resonator
Supplier Device Package
6-PQFD (3.2x2.5)
Type
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Output
LVDS
Current - Supply (Disable) (Max)
58mA
Voltage - Supply
3.3V