SIT9365AI-2E2-28N200.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT9365AI-2E2-28N200.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT9365AI-2E2-28N200.000000
Description
MEMS OSC XO 200.0000MHZ LVDS
Customer Reference
Detailed Description
200 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.8V 6-SMD, No Lead Exposed Pad
Category
Voltage - Supply
2.8V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Package / Case
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Base Resonator
Supplier Device Package
6-PQFV (7x5)
Type
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)