SIT9365AI-1E2-30E75.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT9365AI-1E2-30E75.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT9365AI-1E2-30E75.000000
Description
MEMS OSC XO 75.0000MHZ LVPECL
Customer Reference
Detailed Description
75 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead Exposed Pad
Category
Output
LVPECL
Mfr
Voltage - Supply
3V
Series
Frequency Stability
±25ppm
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Package / Case
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Type
Supplier Device Package
6-PQFV (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)