SIT9121AI-2D3-25S140.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT9121AI-2D3-25S140.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT9121AI-2D3-25S140.000000
Description
MEMS OSC XO 140.0000MHZ LVDS SMD
Customer Reference
Detailed Description
140 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.5V Standby (Power Down) 6-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SIT9121AI-2D3-25S140.000000 Models
Category
Voltage - Supply
2.5V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
55mA
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)