SIT9121AI-2C2-XXE100.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT9121AI-2C2-XXE100.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT9121AI-2C2-XXE100.000000
Description
MEMS OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.25V ~ 3.63V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
SIT9121AI-2C2-XXE100.000000 Models
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
55mA
Supplier Device Package
6-SMD (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Output
LVDS
Current - Supply (Disable) (Max)
35mA