SIT9121AI-2B2-25E40.000000Y is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
40 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
SiTIME TMII programmer | Digi-Key Daily
Replacing Crystal technology with MEMS Oscillators
SIT9121AI-2B2-25E40.000000Y
DigiKey Part Number
1473-SIT9121AI-2B2-25E40.000000YTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT9121AI-2B2-25E40.000000Y
Description
MEMS OSC XO 40.0000MHZ LVDS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SIT9121AI-2B2-25E40.000000Y Models
Category
Voltage - Supply
2.5V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
55mA
Supplier Device Package
6-SMD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Output
LVDS
Current - Supply (Disable) (Max)
35mA