SIT9120AI-2C2-33E133.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT9120AI-2C2-33E133.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT9120AI-2C2-33E133.000000
Description
MEMS OSC XO 133.0000MHZ LVDS SMD
Customer Reference
Detailed Description
133 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
55mA
Supplier Device Package
6-SMD (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)