SIT9120AI-1C2-XXS75.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT9120AI-1C2-XXS75.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT9120AI-1C2-XXS75.000000
Description
MEMS OSC XO 75.0000MHZ LVPECL
Customer Reference
Detailed Description
75 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 2.25V ~ 3.63V Standby (Power Down) 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
69mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-SMD (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)