SIT9005AI-22H33EH36.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT9005AI-22H33EH36.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT9005AI-22H33EH36.000000
Description
MEMS OSC XO 36.0000MHZ SMD
Customer Reference
Detailed Description
36 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Frequency Stability
±25ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Spread Spectrum Bandwidth
±1.03%, Center Spread
Current - Supply (Max)
6.5mA
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-PQFN (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Output
LVCMOS
Current - Supply (Disable) (Max)
6.5mA
Voltage - Supply
3.3V