SIT8918BE-21-XXE-25.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT8918BE-21-XXE-25.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT8918BE-21-XXE-25.000000
Description
MEMS OSC XO 25.0000MHZ LVCMOS
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz XO (Standard) LVCMOS, LVTTL Oscillator 2.5V ~ 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SIT8918BE-21-XXE-25.000000 Models
Category
Output
LVCMOS, LVTTL
Mfr
Voltage - Supply
2.5V ~ 3.3V
Series
Frequency Stability
±20ppm
Packaging
Strip
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-PQFN (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)