SIT8225AC-22-28E-25.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT8225AC-22-28E-25.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT8225AC-22-28E-25.000000
Description
-20 TO 70C, 3225, 25PPM, 2.8V, 2
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz XO (Standard) LVCMOS, LVTTL Oscillator 2.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
2.8V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)
33mA
Part Status
Not For New Designs
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Output
LVCMOS, LVTTL
Current - Supply (Disable) (Max)
31mA