SIT8208AI-GF-18S-25.000000X
DigiKey Part Number
1473-1503-2-ND - Tape & Reel (TR)
1473-1503-1-ND - Cut Tape (CT)
1473-1503-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT8208AI-GF-18S-25.000000X
Description
MEMS OSC XO 25.0000MHZ LVCMOS LV
Detailed Description
25 MHz XO (Standard) LVCMOS, LVTTL Oscillator 1.8V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Category
Frequency Stability
±10ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
31mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Function
Standby (Power Down)
Current - Supply (Disable) (Max)
10µA
Voltage - Supply
1.8V