SIT8208AI-8F-33E-33.000000T is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
33 MHz XO (Standard) LVCMOS, LVTTL Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Replacing Crystal technology with MEMS Oscillators
Top Reasons to Replace Crystals with MEMS Oscillators
SIT8208AI-8F-33E-33.000000T
DigiKey Part Number
SIT8208AI-8F-33E-33.000000T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT8208AI-8F-33E-33.000000T
Description
MEMS OSC XO 33.0000MHZ LVCMOS LV
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±10ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
33mA
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Output
LVCMOS, LVTTL
Current - Supply (Disable) (Max)
31mA