SIT8208AI-32-25S-33.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT8208AI-32-25S-33.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT8208AI-32-25S-33.000000
Description
MEMS OSC XO 33.0000MHZ LVCMOS LV
Customer Reference
Detailed Description
33 MHz XO (Standard) LVCMOS, LVTTL Oscillator 2.5V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
2.5V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
33mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)