SIT8208AI-2F-25E-25.000000X is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
25 MHz XO (Standard) LVCMOS, LVTTL Oscillator 2.5V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Replacing Crystal technology with MEMS Oscillators
Top Reasons to Replace Crystals with MEMS Oscillators
SIT8208AI-2F-25E-25.000000X
DigiKey Part Number
SIT8208AI-2F-25E-25.000000X-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT8208AI-2F-25E-25.000000X
Description
MEMS OSC XO 25.0000MHZ LVCMOS LV
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
2.5V
Mfr
Frequency Stability
±10ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
33mA
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Output
LVCMOS, LVTTL
Current - Supply (Disable) (Max)
31mA