SIT5711AI-KW-33E-10.000000F
DigiKey Part Number
1473-SIT5711AI-KW-33E-10.000000FTR-ND - Tape & Reel (TR)
1473-SIT5711AI-KW-33E-10.000000FCT-ND - Cut Tape (CT)
1473-SIT5711AI-KW-33E-10.000000FDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT5711AI-KW-33E-10.000000F
Description
OSC LVCMOS 10.0MHZ
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 MHz OCXO LVCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 10-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SIT5711AI-KW-33E-10.000000F Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±5ppb
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
10-SMD, No Lead
Base Resonator
Supplier Device Package
10-SMD (9x7)
Type
Size / Dimension
0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.247" (6.28mm)