SIT5358AI-FS-33VT-50.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT5358AI-FS-33VT-50.000000TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT5358AI-FS-33VT-50.000000
Description
MEMS OSC TCXO 50.000000 MHZ LVCM
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 MHz VCTCXO LVCMOS Oscillator 3.3V 10-SMD, No Lead
Category
Frequency Stability
±50ppb
Mfr
Absolute Pull Range (APR)
±6.25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
57mA
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Output
LVCMOS
Height - Seated (Max)
0.042" (1.06mm)
Voltage - Supply
3.3V