SIT5356AI-FP-28VT-16.367667
DigiKey Part Number
1473-SIT5356AI-FP-28VT-16.367667-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT5356AI-FP-28VT-16.367667
Description
MEMS OSC VCTCXO 16.367667MHZ
Customer Reference
Detailed Description
16.367667 MHz VCTCXO LVCMOS Oscillator 2.8V 10-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
2.8V
Mfr
Frequency Stability
±200ppb
Series
Absolute Pull Range (APR)
±6.25ppm
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Output
LVCMOS
Height - Seated (Max)
0.042" (1.06mm)