SIT5356AECFN-33N0-26.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT5356AECFN-33N0-26.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT5356AECFN-33N0-26.000000
Description
MEMS OSC TCXO 26.0000MHZ
Customer Reference
Detailed Description
26 MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 3.3V 10-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±250ppb
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.042" (1.06mm)