SIT5356AE-FP-25VT-10.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT5356AE-FP-25VT-10.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT5356AE-FP-25VT-10.000000
Description
MEMS OSC VCTCXO 10.0000MHZ
Customer Reference
Detailed Description
10 MHz VCTCXO LVCMOS Oscillator 2.5V 10-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
2.5V
Mfr
Frequency Stability
±200ppb
Series
Absolute Pull Range (APR)
±6.25ppm
Packaging
Strip
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
10-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
10-CQFN (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Output
LVCMOS
Height - Seated (Max)
0.042" (1.06mm)