SIT5156AI-FD-33E0-48.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT5156AI-FD-33E0-48.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT5156AI-FD-33E0-48.000000
Description
MEMS OSC TCXO 48.0000MHZ LVCMOS
Customer Reference
Detailed Description
48 MHz TCXO LVCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 10-SMD, No Lead
Category
Frequency Stability
±2.5ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
53mA
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.042" (1.06mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
51mA
Output
LVCMOS
Base Product Number
Voltage - Supply
3.3V