SIT5156AI-FD-30VT-24.553500
DigiKey Part Number
1473-SIT5156AI-FD-30VT-24.553500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT5156AI-FD-30VT-24.553500
Description
MEMS OSC VCTCXO 24.5535MHZ
Customer Reference
Detailed Description
24.5535 MHz VCTCXO LVCMOS Oscillator 3V 10-SMD, No Lead
Category
Frequency Stability
±2.5ppm
Mfr
Absolute Pull Range (APR)
±6.25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
57mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
10-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
10-CQFN (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Output
LVCMOS
Height - Seated (Max)
0.042" (1.06mm)
Voltage - Supply
3V