SIT5156AI-FD-28VT-25.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT5156AI-FD-28VT-25.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT5156AI-FD-28VT-25.000000
Description
MEMS OSC VCTCXO 25.0000MHZ
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz VCTCXO LVCMOS Oscillator 2.8V 10-SMD, No Lead
Category
Frequency Stability
±2.5ppm
Mfr
Absolute Pull Range (APR)
±6.25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
57mA
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.042" (1.06mm)
Voltage - Supply
2.8V