SIT5155AI-FK-25VT-26.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT5155AI-FK-25VT-26.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT5155AI-FK-25VT-26.000000
Description
MEMS OSC VCTCXO 26.0000MHZ
Customer Reference
Detailed Description
26 MHz VCTCXO LVCMOS Oscillator 2.5V 10-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SIT5155AI-FK-25VT-26.000000 Models
Category
Voltage - Supply
2.5V
Mfr
Frequency Stability
±500ppb
Series
Absolute Pull Range (APR)
±6.25ppm
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.042" (1.06mm)