SIT5000AI-3E-33N0-25.000000T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
25 MHz TCXO LVCMOS Oscillator 3.3V 4-SMD, No Lead
Replacing Crystal technology with MEMS Oscillators
Top Reasons to Replace Crystals with MEMS Oscillators
SIT5000AI-3E-33N0-25.000000T
DigiKey Part Number
SIT5000AI-3E-33N0-25.000000T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT5000AI-3E-33N0-25.000000T
Description
MEMS OSC TCXO 25.0000MHZ LVCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±5ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
33mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
4-SMD, No Lead
Base Resonator
Supplier Device Package
4-SMD (5x3.2)
Type
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Output
LVCMOS
Base Product Number
Voltage - Supply
3.3V