SIT3922AI-2CF-33NM250.000000T is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
250 MHz DCXO LVDS Oscillator 3.3V 6-SMD, No Lead
Replacing Crystal technology with MEMS Oscillators
Top Reasons to Replace Crystals with MEMS Oscillators
SIT3922AI-2CF-33NM250.000000T
DigiKey Part Number
SIT3922AI-2CF-33NM250.000000T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT3922AI-2CF-33NM250.000000T
Description
MEMS OSC DCXO 250.0000MHZ LVDS
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±10ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
55mA
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Output
LVDS
Base Product Number
Voltage - Supply
3.3V