SIT3807AI-22-33NB-27.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT3807AI-22-33NB-27.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT3807AI-22-33NB-27.000000
Description
MEMS OSC VCXO 27.0000MHZ LVCMOS
Customer Reference
Detailed Description
27 MHz VCXO LVCMOS Oscillator 3.3V 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
33mA
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Output
LVCMOS
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)