SIT3373AI-4E9-33NB240.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT3373AI-4E9-33NB240.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT3373AI-4E9-33NB240.000000
Description
MEMS OSC VCXO 240.0000MHZ HCSL
Customer Reference
Detailed Description
240 MHz VCXO HCSL Oscillator 3.3V 6-SMD, No Lead Exposed Pad
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±35ppm
Series
Absolute Pull Range (APR)
±10ppm
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)