SIT3373AI-4E9-30NX625.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT3373AI-4E9-30NX625.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT3373AI-4E9-30NX625.000000
Description
MEMS OSC VCXO 625.0000MHZ HCSL
Customer Reference
Detailed Description
625 MHz VCXO HCSL Oscillator 3V 6-SMD, No Lead Exposed Pad
Category
Voltage - Supply
3V
Mfr
Frequency Stability
±35ppm
Series
Absolute Pull Range (APR)
±360ppm
Packaging
Strip
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Type
Supplier Device Package
6-PQFV (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Output
HCSL
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)